żywy Ocet Jabłkowy Złote Jabłuszko
Żywy Ocet Jabłkowy Złote Jabłuszko 700ml
Bio – Las
Naturalny, polski ocet jabłkowy zawierający żywe kultury bakterii. Niepasteryzowany i niefiltrowany.
Żywy Ocet Jabłkowy Złote Jabłuszko
- naturalna fermentacja
- żywe kultury bakterii
- aktywne enzymy
- niepasteryzowany
- niesiarkowany
- niefiltrowany
Do picia, do sałatek.
Naturalny ocet jabłkowy produkowany jest poprzez poddanie fermentacji pulpy jabłkowej – powstałej z rozdrobnienia całych owoców – bez użycia drożdży. Pulpę zalewa się wodą i pozostawia w otwartych kadziach na kilka lub kilkanaście tygodni natleniając ją. W tym czasie rozpoczyna się krótka fermentacja alkoholowa która następnie za sprawą mikroskopijnych organizmów, grzybów i bakterii przechodzi w fermentację octową. Po procesie fermentacji octowej zawartość alkoholu obniża się do około 0,2%.
Do produkcji używamy soczystych i aromatycznych gatunków jabłek takich jak: champion, złota reneta, szara reneta, koksa pomarańczowa, antonówka, malinówka które rosną w naszym sadzie.
Nasz ocet powstający z całych jabłek jest pełnowartościowy gdyż zawiera wszystkie prozdrowotne składniki pochodzące z miąższu, skórki, gniazd nasiennych i samych nasion.
Czegoś takiego nie można powiedzieć o octach powstających z soków lub samych odpadów.
Jeśli do takiego soku dodać jeszcze siarczyny, konserwanty bądź sztuczne przeciwutleniacze to trudno już mówić o jakichkolwiek prozdrowotnych walorach takiego octu. Powyższe zabiegi zabijają bowiem to co w occie najcenniejsze tj. żywe kultury bakterii i enzymów, a pozostawiają jedynie kwas octowy odpowiedzialny za smak produktu.
Dlatego też w procesie produkcji naszego octu nie używamy żadnych siarczynów, konserwantów, przeciwutleniaczy czy barwników. Sam ocet bowiem jest naturalnym konserwantem trzeba więc jedynie wykorzystać tę jego specyficzną cechę. Ponadto aby zachować wszystkie prozdrowotne właściwości naszego octu, nie poddajemy go filtracji czy destylacji. Dlatego też jest on naturalnie mętny, na dnie osadza się osad owocowy, a u góry powstaje biały korek (matka octowa) lub zawiesina tym grubsza im starszy jest ocet. Świadczy to jednocześnie o tym iż ocet jest nadal żywy i ciągle przebiegają w nim aktywne procesy dojrzewania. Cechy te świadczą o wysokiej jakości produktu.
Trwałość takiego octu jest bardzo długa ponieważ cicha fermentacja nie zostaje przerwana więc można go przechowywać w zamkniętych butelkach dwa lata i dłużej zyskując jedynie wzmocnienie aromatu, klarowność i dodatkowe walory smakowe.
Ocet jabłkowy będzie tak dobry jak dobre były użyte w trakcie produkcji jabłka i jak prosty był sam proces produkcji!
Naturalny ocet jabłkowy od wieków był wykorzystywany w kuchni, medycynie jak również w kosmetyce.
Łaz 3
66-003